Mlsný Filip

české džemy, které dobývají svět

Mlsný Filip

české džemy, které dobývají svět

.

V malé vesničce kousek od Ústí nad Labem vznikají džemy se značkou “Mlsný Filip”, které bodují na nejvyšších světových soutěžích. Po čem chutnají, čím se odlišují od ostatních a jaké medaile se jim již podařilo získat?

Co je to Mlsný Filip?

Značku Mlsný Filip na sobě hrdě nesou nejoceňovanější džemy z České republiky, které má pod palcem Jan Heřmánek. Tak dlouho se snažil sehnat opravdu dobrý džem, až se rozhodl vyrobit si svůj vlastní. Jeho firma je tak skvělým příkladem toho, že vyniknout můžete i s produktem, který je na první pohled skoro všední. Stačí, pokud ho děláte poctivě a od srdce. Džemy od Mlsného Filipa získávají kromě světových ocenění také značnou mediální pozornost, a proto se vám mohou zdát povědomé. Slyšet jste o nich mohli například v pořadu Jídlo s.r.o., kde Roman Vaněk zkoumal jejich výrobu.

 

Co všechno se pod touto značkou vyrábí?

Především džemy v mnoha neotřelých kombinacích. Ochutnat můžete třeba pomerančový s Aperolem, angrešt s kardamomem, hruškový s vanilkou, jahodový se skořicí, meruňkový s mákem nebo višňový s čokoládou. Pokud ale jste spíše na slané, pak nezoufejte – „Grill ketchup“ nebo třeba „BBQ omáčka“ od Mlsného Filipa jsou stejně chuťově návykové, jako tolik populární džemy.

 

Jaké suroviny se pro výrobu používají?

Zásadně čerstvé a lokální. Mlsného Filipa najdete ve vesničce Radešín, asi 5 kilometrů od Ústí nad Labem. Ovoce pochází z místních sadů, nebo od dodavatelů z nedalekého Litoměřicka.

 

Jaké ocenění džemy získávají?

Džemy od Mlsného Filipa získávají pravidelně ocenění na Great Taste Awards, jedné z nejprestižnějších kulinářských soutěží světa. Dokonce tak prestižní, že jsou její ceny často připodobňovány k Oscarům nebo Michelinským hvězdám. Letos navíc získaly úctihodných 9 medailí od Marmalade Awards.

 

V čem je tajemství jejich úspěchu?

V tom, že jsou vyráběny poctivě a neobyčejně dobře. Kromě toho, že jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího a nejzralejšího ovoce, bodují svými neotřelými chuťovými kombinacemi, které k sobě perfektně ladí. Na jejich výrobu se můžete podívat v jednom z dílů zmiňovaného Jídla s.r.o.

 

Kde mohu Mlsného Filipa pořídit?

Mlsného Filipa objednáte v e-spižírně na oficiálním webu www.mlsnyfilip.cz. A pokud si raději vybíráte přímo z regálů, pak můžete navštívit jednu z prodejen – najdete je v Teplicích, v Bílině, Ústí nad Labem, v Pardubicích a Domažlicích.

 

Datum zveřejnění: 13. 7. 2019
Autor příspěvku: Foodiny.cz

Kolik hvězdiček ze tří dostaly džemy na Great Taste Awards?

b3lineicon|b3icon-certificate||Certificate

2

Angrešt s kardamomem

b3lineicon|b3icon-certificate||Certificate

1

Hruška s vanilkou, jahoda se skořicí nebo třeba višňový

.

Mlsný Filip je sympatická lokální firma, která nezanevřela na poctivou ruční výrobu. A udělala jedině dobře. Džemy díky svým neobvyklým, ale vyladěným kombinacím příchutí pozvednou i obyčejné jídlo nebo dezert na mnohem vyšší úroveň. Zaujala nás hlavně příchuť višní s čokoládou, která se perfektně hodí například mezi kakaové dortové korpusy. A cukroví s Mlsným Filipem nám chválí úplně každý! 😊

Co si myslí Foodiny?

.

.

Název:Mlsný Filip
Zakladatel:Jan Heřmánek
Web:www.mlsnyfilip.cz
Co to je?
Lokální džemy
Kolik stojí?138 Kč
Pro koho:Pro nadšené domácí i profesionální pekaře a pekařky, do kaváren a cukráren

 

Jaké džemy máte nejraději vy? Máte svou oblíbenou značku, nebo si vyrábíte své vlastní?

.

Upozornit
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Pro vložení komentáře je třeba zadat své jméno / přezdívku a e-mail. Takto zadaný e-mail bude využitý výhradně pro správu a editaci komentářů. Naše zásady zpracování osobních údajů najdete zde.

b3lineicon|b3icon-phone-chat||Phone Chat

Spojte se s námi

 

tereza@foodiny.cz

Sledujte náš Facebook

Sledujte náš Instagram

 

 

b3lineicon|b3icon-pencil||Pencil

Napíšeme o vás

 

Znáte nebo máte nadějný gastronomický projekt? Rádi vám dáme prostor! Napište nám na spoluprace@foodiny.cz a podpořme se navzájem! 🙂

 

b3lineicon|b3icon-microphone||Microphone

Napište o nás

 

Jsme začínající projekt a jsme rádi za každou příležitost být slyšet a vidět. Napište nám na tereza@foodiny.cz a my vám dáme skvělý obsah!

 

© 2019 Foodiny - Neokoukané podnikatelské nápady a startupy ze světa gastronomie.

0 0 vote
Article Rating

Tohle si nechceš nechat jenom pro sebe! :-)

Sdílej tento článek a získej tím navíc cool obsah na svůj profil.