Kuchtící krabice

zabaví, vzdělají a naučí děti i rodiče!

Kuchtící krabice

zabaví, vzdělají a naučí děti i rodiče!

.

Blíží se podzim a s ním i spousta deštivých dní, kdy budete přemýšlet, jak zabavit své děti. Pokud se poohlížíte po něčem, co nejen zažene dlouhou chvíli, ale zároveň děti i vás něco přiučí, zkuste Kuchtící krabice od „Kuchyně bez hranic“. Jsou hravé, promyšlené, se zdravým obsahem a vaření s nimi se stává jednoduchou hrou. Tahle kombinací se nám fakt líbí! Poznejte je v našem rozhovoru za zakladatelkami projektu, Kateřinou Kotáčkovou a Silvií Šimčíkovou.

Katko, Silvie, představte nám vaše kuchtící krabice. Co se v nich ukrývá?

 Při vymýšlení kuchtících krabic se vždy zaměřujeme na jednoduchost, zdravost a hlavně na výborné recepty z dostupných ingrediencí.

Každá naše krabice tak v sobě ukrývá hlavní surovinu na vaření, ke které se pak vztahují recepty a popisky. Hlavní surovina je dodávána v papírovém pytlíčku. Hravou a barevnou formou se vy i děti dozvíte, proč danou surovinu do svého jídelníčku zařazovat, proč je vhodná pro děti, jak s ní pracovat a vařit. Vždy si uvaříte podle našich receptů tři jídla a děti vám budou moci pomáhat. Pochutná si celá rodina.

Děti si také pokaždé něco vyrobí, dostanou dárek v duchu bezobalového pro svou práci v kuchyni. Ten jim zůstane a mohou jej používat do nekonečna (taštička na svačinku), nebo si ho mohou i sami ozdobit, vystřihnout, pomalovat (vlastní zástěrka). 

 

Pro koho jsou kuchařské krabice vhodné?

 Sady se hodí pro kluky i holky od 3 let. Podporují děti ve zdravé stravě, učí je zacházet s potravinami a podporují dětskou zvídavost, zdravou chuť k jídlu a kreativitu. Nenuceně vedou dítě k tomu, aby se zdravěji stravovalo a v kuchyni s radostí pomáhalo. 

 

Kde a jak vybíráte ingredience a dárky do kuchtících krabic?

Suroviny jsou nakupovány v bezobalové prodejně, dárečky jsou bezplastové, šijí je pro nás maminky na mateřské dovolené.

Začínáme spolupráci s food blogerkami, které se zajímají o zdravější stravu pro děti. Budou pro nás vymýšlet recepty. Oslovujeme i další šikovné maminky, které tvoří a jejich výrobky jsou vhodné do našich krabic.

 

Co se díky kuchtícím krabicím rodiče s dětmi naučí?

Dáte dítěti smysluplnou zábavu a vzdělávání, co si uvaří i sní. Společně odsuneme mobil na druhou kolej. Přirozeným a hravým způsobem mu přiblížíte svět potravin, obohatíte jídelníček o celozrnné potraviny, omezíte sladkosti, naučíte se používat a jíst zeleninu a ovoce.

Děti do kuchyně patří. Děti vaření baví. Doma uvařené jídlo je pro ně požitkem a hrou. Rodiče jsou dětem v jídle obrovským příkladem. Uvědomte si, co jíte vy, jako rodič, z čeho vaříte a co servírujete k jídlu. Vytvořte si společně zdravou a chutnou dobrotu. 

Jak jste k tomuto nápadu přišly? Co vás inspirovalo?

Inspirací mi byly vlastní děti. Dále pak ostatní maminky, které se mě neustále vyptávaly na různé recepty, postupy a doporučení pro vaření s dětmi. A také maminky, které svým dětem nevaří, kupují nezdravé mlsky a na ovoce nesáhnou. Přišlo mi škoda nechávat si jen pro sebe informace, že trávením času v kuchyni dáváte dítěti do života víc, než jen zábavu a společný čas. Učíte ho samostatnosti, zručnosti, podporujete rozvoj fantazie a mnohé další. Dítě pozná, že dobré jídlo se nepřipraví samo. Musí vynaložit úsilí a práci. Potom si výsledku více váží.

 

Jak funguje předplatné kuchtících krabic?

Své předplatné si můžete vybírat z 3, 6 nebo 12 měsíční formy. Dále máme kuchtící krabice pro sourozence a to rovněž v 3, 6 a 12 měsíční formě. Nemusíte hlídat, jestli už je nové vydání na světě – samo vašim dětem zaklepe na dveře. Máte jistotu, že se na vás dostane. Kuchtící krabice totiž často mizí rychlostí blesku. A pokud máte rádi s dětmi překvápka, tak tím lépe! Téma nového vydání kuchtících krabic je totiž vždy přísně tajné. Kuchtící krabice vychází každý měsíc.

 

Lze koupit i jednotlivé kusy zvlášť?

Ano, lze. Stačí si jen vybrat z našeho e-shopu. Na začátek doporučujeme kuchtící krabici se zástěrkou. Děti si zástěrku samy ozdobí a velmi rády v ní pak tráví čas a vaří. 🙂

 

Jaké máte plány do budoucna?

Momentálně oslovujeme maminky, které by svou tvorbou mohly přispět do kuchtících krabic. Zároveň se snažíme o spolupráci s bezobalovými prodejnami a prodejnami zdravé výživy, jak pro prodej předplatného, tak pro odběrová místa. Naším cílem je šetřit přírodu. V každé krabici je přiložen i nákupní seznam, a tak si zákazník může rovnou na prodejně nakoupit suroviny pro své další vaření. Plánujeme také pořádání dalších zábavných a interaktivních workshopů zdravého vaření pro děti. V našem okolí povedeme kroužek pro školáky zaměřený na zdravé vaření ze základních surovin.

Kromě toho pracujeme na vydání kuchařky a na spoustě dalších plánů, které jsou zatím v mikro verzi. Doporučuji nás sledovat na sociálních sítích, nebo se přihlásit k odběru našeho newsletteru. Máte tak jistotu, že vám nic neunikne.

Název:Kuchyně bez hranic
Co to je?Kuchtící krabice pro děti a rodiče, které obsahují hlavní zdravou ingredienci, recepty a bezobalový dárek
Web:http://www.kuchynebezhranic.cz
Kolik krabice stojí?
379 Kč za 1 krabici
Pro koho:Pro rodiče, které chtějí chytře zabavit své děti, naučit je i sebe jíst zdravěji a myslet ekologicky

 

A co vy? Vaříte se svými dětmi?

.

Upozornit
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Pro vložení komentáře je třeba zadat své jméno / přezdívku a e-mail. Takto zadaný e-mail bude využitý výhradně pro správu a editaci komentářů. Naše zásady zpracování osobních údajů najdete zde.

b3lineicon|b3icon-phone-chat||Phone Chat

Spojte se s námi

 

tereza@foodiny.cz

Sledujte náš Facebook

Sledujte náš Instagram

 

 

b3lineicon|b3icon-pencil||Pencil

Napíšeme o vás

 

Znáte nebo máte nadějný gastronomický projekt? Rádi vám dáme prostor! Napište nám na spoluprace@foodiny.cz a podpořme se navzájem! 🙂

 

b3lineicon|b3icon-microphone||Microphone

Napište o nás

 

Jsme začínající projekt a jsme rádi za každou příležitost být slyšet a vidět. Napište nám na tereza@foodiny.cz a my vám dáme skvělý obsah!

 

© 2019 Foodiny - Neokoukané podnikatelské nápady a startupy ze světa gastronomie.

0 0 vote
Article Rating

Tohle si nechceš nechat jenom pro sebe! :-)

Sdílej tento článek a získej tím navíc cool obsah na svůj profil.